Funkčné pracovné odevy


Odolné, funkčné a tímové
Cool outfit pre plný pracovný výkon


Funkčné odevy

Vonkajšie podmienky niekedy dokážu byť nepríjemné – to dobre vie každý, kto sa každý deň snaží podávať plný pracovný výkon pod holým nebom. To si vyžaduje mimoriadnu ochranu: dobrá termoregulácia je totiž dôležitý predpoklad zdravej práce. Najčastejším dôvodom výpadkov v práci je prechladnutie, podchladenie alebo natiahnutie svalov, ktoré sú zapríčinené vystavením svalov chladu. Profesionálny pracovný odev preto musí byť funkčným oblečením, ktoré poskytuje trvalú ochranu – pred nadmerným teplom, chladom a poveternostnými vplyvmi. Funkčné pracovné oblečenie e.s.: to je vyšší výkon pre silné tímy!

V čom vlastne spočíva „funkčnosť“ oblečenia?

To, že pracovné oblečenie je najmä praktické, teda „funguje“, je samozrejmosť. Množstvo vreciek a priečinkov na miestach, kde ich najviac potrebujete. Vrecká na chrániče kolien, možnosť nastavenia veľkosti pása, pevné materiály s ľahkou údržbou, optimálna sloboda pohybu: tomu vravíme úžasná funkčnosť!

Funkčné pracovné oblečenie však dokáže ešte viac: je spojením praktických výhod pracovných odevov s ochranou proti poveternostným vplyvom a termoreguláciou funkčného oblečenia.

Cibuľový princíp
S funkčnými odevmi budete vždy šikovne oblečení – vrstvu po vrstve!

V prípade cibuľového princípu niekoľko tenkých vrstiev oblečenia neustále udržiava telo pri „prevádzkovej teplote“. Ak sa vrstvy svojou funkčnosťou navzájom dopĺňajú, cibuľový princíp má dvojitú funkciu: zvnútra reguluje, zvonka chráni.

1. ZÁKLADNÁ VRSTVA

Odvádzanie vlhkosti

+ rýchla (priama) absorpcia a odvádzanie vlhkosti
+ odvádzanie vlhkosti do hrejivej vrstvy

2. HREJIVÁ VRSTVA

Teplo a izolácia

+ chráni pred vychladnutím tela
+ odvádzanie vlhkosti od základnej vrstvy k ochrannej vrstve proti poveternostným vplyvom

3. OCHRANNÁ VRSTVA PROTI
POVETERNOSTNÝM VPLYVOM

Ochrana proti poveternostným vplyvom a termoregulácia

+ ochrana proti poveternostným vplyvom (vietor, dážď, sneh, hmla)
+ odvádzanie vlhkosti von

ZÁKLADNÁ VRSTVA

Zamerané na prenos


Úplná sloboda pohybu, vysoká priedušnosť – elastická funkčná bielizeň ako základná vrstva

Prvky ZÁKLADNEJ VRSTVY priliehajú na pokožku a ich úlohou je najmä jedno: odvádzať, čo treba. Nadbytočné teplo a telesnú vlhkosť je nutné rýchlo absorbovať a odviesť preč od tela. Charakteristickými výrobkami prvej vrstvy sú preto priedušné funkčné ponožky, funkčná bielizeň a funkčné tričká.

Optimálny stupeň hrejivosti

e.s. clima concept

e.s. clima concept sa vyznačuje optimálnym stupňom hrejivosti v závislosti od vonkajšej teploty a fyzickej aktivity: Funkčné ponožky a funkčná spodná bielizeň na každý typ práce a do každého počasia – od verzie „cool“ cez „light“ až po „warm“ a „x-warm“.

+ na teplé dni
+ príjemne ľahké
+ teploty nad 0 °C

+ na teplé dni
+ príjemne ľahké
+ termoregulácia

+ na chladnejšie dni
+ hrejivé
+ príjemná termoregulácia

+ na naozaj chladné dni
+ extra hrejivé

Materiálov
High-tech textílie
Čisté prírodné vlákna

FIBERtwin®

Performance ako spodná i vrchná vrstva

FIBERtwin® – to sú dynamické high-tech textílie a výkonné výrobky použiteľné ako prvá a druhá vrsvta oblečenia. Vďaka špeciálnym technikám výroby a zmesiam materiálov sa výrobky FIBERtwin® vyznačujú rozmanitými vlastnosťami a funkciami.

+ vysoko priedušná, elastická funkčná bielizeň ako základná vrstva
+ high-performance fleece s rôznymi štruktúrami povrchovej vrstva ako hrejivá vrstva

FIBERtwin® – základná vrstva

Mimoriadne funkčné a ľahké výrobky z kolekcie FIBERtwin® BASIS udržiavajú teplo v suchu a s pocitom sviežosti – a to aj pri vysokom zaťažení. Charakteristickou súčasťou spodnej vrstvy oblečenia je funkčná bielizeň a funkčné tričká FIBERtwin®.

+ rýchla absorpcia a priame odvádzanie vlhkosti
+ absolútna sloboda pohybu
+ materiál príjemný pre pokožku

hrejivá vrstva


Izolácia a sloboda pohybu


Hrejivá vrstva v podobe flísovej bundy a podobných výrobkov – udržiavajú teplo a odvádzajú ho ďalej

Ochrana tela pred prenikaním chladu a zároveň odvádzanie nadmerného tepla von: hrejivé výrobky druhej vrstvy musia byť schopné mimoriadne pružne reagovať. Typickými prvkami hrejivej vrstvy sú preto flísové bundy, fleecové svetre, Thermostretch svetre – jednoducho elastické odevy poskytujúce slobodu pohybu, s rôznymi hrúbkami materiálu a stupňami hrejivosti. Pre optimálnu cirkuláciu telesného tepla a čerstvého vzduchu sú ideálne vysoko priedušné zmesové tkaniny.

Prehľad všetkých výrobkov:

Materiálov
Priedušné textílie
Odolné syntetické vlákna
High-tech textílie

dryplexx® – hrejivá vrstva

dryplexx® textílie sa vyznačujú vysokou priedušnosťou, takže sa dajú optimálne využiť v rámci outfitu zloženého z niekoľkých vrstiev. V rámci hrejivej vrstvy sa prevažne využívajú flísové a softshellové výrobky dryplexx® s rozmanitými vlastnosťami a štruktúrami, ktoré poskytujú mimoriadnu slobodu pohybu.

OCHRANNÁ VRSTVA PROTI POVETERNOSTNÝM VPLYVOM

SKROTENIE ŽIVLOV!


Pracovné bundy podľa DIN EN 343 – nepremokavé všestranné kúsky, ktoré vás ochránia pred poveternostnými vplyvmi

Najdôležitejšou požiadavkou na profesionálne pracovné oblečenie na prácu vonku je ochrana proti poveternostným vplyvom. Pri extrémnom počasí sa práca pod holým nebom stáva ozajstnou výzvou. Dôležitá je zároveň aj flexibilita. Optimálnu ochranu do každého počasia poskytujú bundy do každého počasia, dvojité bundy a funkčné bundy 3 v 1. Flexibilitu a ľahkosť ponúkajú softshellové bundy. Samozrejme, potrebnú ochranu musia poskytovať aj topánky. Pracovná a bezpečnostná obuv engelbert strauss využíva membránové technológie dryplexx® extreme a dryplexx® waterproof.

Prehľad všetkých výrobkov:

Normy & materiálov


Norma
Priedušné textílie

Nepremokavosť a priedušnosť oblečenia do dažďa značky engelbert strauss je testovaná podľa európskej normy DIN EN 343:2003+ A1:2007 + AC:pri bežných podmienkach pri práci. Hodnoty nepremokavosti a priedušnosti sú kategorizované do troch tried, pričom najvyššia trieda poskytuje najvyššiu ochranu, prípadne najvyššiu priedušnosť.

Flexibilita v každej situácii
Pracovné odevy E.S. vás svojou funkčnosťou nesklamú!
Mokro
Vietor
Chlad
Premenlivé počasie

DIN EN 343:2003 – Ochrana proti dažďu

+ nepremokavosť a priedušnosť aj pri mechanickom zaťažení
+ ochrana pred vlhkosťou aj pri silnom daždi

Správna starostlivosť
o funkčné odevy

Funkčný odev určený na akúkoľvek prácu musí vydržať veľa. Správna starostlivosť je zásadná na dlhodobé zachovanie funkčnosti vrátane priedušnosti a nepremokavosti, ako aj vzhľadu pracovného odevu. Ponúkame vám tipy, ako sa starať o odevy a pracovnú obuv s membránou, a predstavíme vám aj vhodné výrobky na starostlivosť.
Tipy na starostlivosť
Pri každodennom používaní dochádza k opotrebovaniu, preto by sa mal funkčný odev meniť častejšie.
Odevy neperte príliš často, vonkajšie vrstvy stačí často iba vyvetrať a odstrániť povrchové nečistoty kefou.
Nepoužívajte aviváž! Tá zabraňuje priedušnosti pracovného odevu.
Nečistoty a prach by ste mali pred praním nahrubo odstrániť pomocou kefy na odev
Pokiaľ je to možné, vyhnite sa krčeniu a záhybom. Zaveste funkčný odev na dobrý vešiak alebo ho úhľadne zložte.

Pranie

Správne pranie je často rozhodujúce pre životnosť funkčného odevu. Teplotu prania zvoľte vždy podľa štítku – ak nie sú uvedené pokyny na starostlivosť, funkčné bundy a ďalšie funkčné oblečenie perte čo najšetrnejšie (30 °C/jemné pranie). Pred praním zatvorte zipsy a suché zipsy, práčku neplňte doplna. Aviváže a prísady aviváže v pracích prostriedkoch sú tabu!

Žehlenie

Väčšinu funkčných textílií netreba žehliť. Zväčša teda stačí nechať oblečenie vyschnúť na vešiaku alebo v sušičke.

Ak by aj napriek tomu bolo potrebné funkčný odev ožehliť, napr. v prípade funkčných košelí, platí: ožehlite odev len pri nízkej teplote a bez naparovania. Oblečenie môžete žehliť cez vreckovku, čím ochránite jeho materiál. Flísové bundy sa nesmú žehliť. Po jemnom praní je lepšie bundu krátko vytriasť, zavesiť a nechať vyschnúť.

Sušenie

Aj v tomto prípade platí: dodržiavajte informácie na štítku! Vo všeobecnosti platí, že teplo má pozitívny vplyv na impregnovaný odev.

Výrobky, ktoré sú vhodné na sušenie v sušičke, sušte asi pol hodinu na najnižšom stupni – nenechajte ich však vysušiť úplne! Odev, ktorý podľa údajov na štítku nie je vhodný na sušenie v sušičke, nechajte vyschnúť na vzduchu.

Impregnácia

Impregnácia je prvou ochrannou vrstvou proti vlhkosti, prachu a nečistotám. Dôrazne sa preto odporúča pravidelná opätovná impregnácia!

Funkčné textílie ošetrite impregnačným prostriedkom najneskôr vtedy, keď už sa voda na povrchu odevu nezachytáva v podobe kvapiek. Použite buď vhodnú impregnáciu pri praní alebo špeciálny impregnačný sprej na textil po praní.

Ošetrovanie obuvi

Priedušná nepremokavá pracovná obuv si vyžaduje mimoriadnu starostlivosť, aby si udržala výkonnosť. Funkčnosť obuvi zachováte pravidelným čistením, sušením a impregnáciou.

Hrubé nečistoty ihneď odstráňte a potom celú obuv očistite vlažnou vodou a/alebo špeciálnymi čistiacimi sprejmi. Mokrú obuv nechajte pomaly vyschnúť, nikdy nie priamymi zdrojmi tepla (kúrenie atď.). Účinná je aj výplň absorpčným materiálom (napr. novinami). V každom prípade odporúčame zadovážiť si dodatočný pár pracovnej obuvi a každý deň si topánky meniť.

Pracovnú a bezpečnostnú obuv s termoregulačnou membránou odporúčame pravidelne impregnovať – pred prvým nosením a pred prvým použitím ošetrovacieho prostriedku.

Ponuka Produkty
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
4 / 4 položka
Bol dosiahnutý max. počet pre túto kategóriu!
Ak chcete pridať ďalšie, odstráňte z kategórie aspoň jednu položku.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
bol pridaný na porovnávací zoznam.
Pridať položku
Aby bolo možné porovnať výrobky, musia byť pridané do porovnávacieho zoznamu.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov