Ponuka Produkty
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
4 / 4 položka
Bol dosiahnutý max. počet pre túto kategóriu!
Ak chcete pridať ďalšie, odstráňte z kategórie aspoň jednu položku.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
bol pridaný na porovnávací zoznam.
Pridať položku
Aby bolo možné porovnať výrobky, musia byť pridané do porovnávacieho zoznamu.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
Veľkosť
Farba
Kolekcie e.s.
Vlastnosti materiálu
24 položiek
ďalšie filtre
Obľúbenosť
24 položiek
Funktionsunterwäsche von engelbert strauss

FUNKÈNÉ SPODNÉ PRÁDLO


Aj pri celodennej náročnej práci a potení si môžete dopriať pocit suchej pokožky, a to aj po niekoľkých hodinách – pri výbere pracovných odevov existuje niekoľko dobrých dôvodov, prečo už aj pri spodnej bielizni staviť na funkčné oblečenie . Pokojne pritom môžete zabudnúť na nemoderné spodky z bieleho rebrovaného materiálu: súčasná funkčná bielizeň vyzerá cool a poskytuje má praktické vlastnosti.

Vďaka vynikajúcej schopnosti absorbovať vlhkosť táto základná vrstva priliehajúca tesne na pokožku podporuje prirodzené ochladzovanie tela. Absorbovaný pot sa tak vyparí na povrchu alebo sa odvádza rovno k ďalšej vrstve oblečenia. Vďaka tomu dochádza k regulácii telesnej teploty aj pri intenzívnej fyzickej záťaži. Funkčná spodná bielizeň navyše rýchlo schne a zabraňuje nepríjemnému vychladnutiu tela, keď si napríklad odskočíte na kávu a nejaké jedlo. V online obchode engelbert strauss nájdete široký výber dámskej funkčnej spodnej bielizne, ale aj modelov pre pánov.

Aké funkcie majú jednotlivé materiály?


Priedušná, rýchloschnúca, termoregulačná, potláčajúca zápach: požiadavky na kvalitnú funkčnú spodnú bielizeň sú vysoké. Ako mimoriadne vhodné materiály sa osvedčila merino vlna, ako aj rôzne druhy syntetických vláken. Spoľahlivo totiž absorbujú vlhkosť a zabezpečujú príjemnú a zdravú termoreguláciu tela, a to pri indoorových i outdoorových aktivitách. Jednotlivé materiály majú mnoho spoločné, ale v niečom sa aj líšia:

Top! Mimoriadne funkčné syntetické vlákna

Funkčná spodná bielizeň zo syntetických vláken, ako je polyamid, polyester a elastan, sa dá všestranne používať najmä vďaka týmto vlastnostiam:

 • schopnosť rýchlo odvádzať vlhkosť od tela
 • ochladzovanie a rýchle schnutie
 • optimálne vlastnosti pri vysokom fyzickom zaťažení
 • priedušnosť
 • ľahkosť a elasticita
 • pohodlie pri nosení

Čistá príroda: Funkčná spodná bielizeň z merino vlny

Merino vlna je veľmi kvalitný, jemný a mäkký druh strižnej vlny. Vďaka vysokému objemu vzduchu majú jemné vlákna získané z vlny merino oviec prirodzené izolačné vlastnosti:

 • v chlade hrejú a v teple zase chladia
 • sú priedušné
 • neškriabu na pokožke
 • dokážu absorbovať vlhkosť až do tretiny vlastnej hmotnosti (nespôsobujú však pocit vlhka)
 • sú antibakteriálne
 • potláčajú zápach (znižuje sa potreba prania)

Na čo dbať pri výbere novej spodnej termobielizne?


Ráno na stavenisku, večer zase pri športe: spoľahlivú funkčnú spodnú bielizeň oceníte pri každej fyzicky náročnej činnosti. Udrží vás v suchu a teple. Intenzitu hrejivosti si pritom môžete zvoliť. Vďaka e.s. clima concept môžete jednoducho siahnuť po úrovni hrejivosti podľa oblasti použitia a požadovanej miere tepla. Rozhodujúcim kritériom pri výbere správnej funkčnej spodnej bielizne sú vaše osobné potreby.

e.s. clima concept

e.s. clima concept

Ide vám o výnimočnú ľahkosť?

Všetky modely funkčnej spodnej bielizne engelbert strauss sa vo všeobecnosti vyznačujú ľahkými materiálmi, ktoré sú mimoriadne pohodlné na nosenie. Vskutku výnimočne ľahkým kúskom je napríklad pánske e.s. funkčné tričko basis-light. Priliehavý strih vám dodá pocit sucha a sviežosti pri práci v uzatvorenom interiéri i v lete vonku, a to aj pri stúpajúcich teplotách.

Teplo, ale nie horúčava…

e.s. funkčná spodná bielizeň v sebe bez problémov snúbi tepelnú izoláciu a priedušnosť. O príjemnú termoreguláciu sa postarajú napr. e.s. funkčné spodky basis-warm pre mužov. Vďaka vysokému podielu strečového materiálu a jemnej vnútornej štruktúre vlákna FIBERtwin® BASIS pohodlie spodkov v ničom nezaostáva za ich funkčnosťou. Ak obľubujete zladené súpravy, takisto si prídete na svoje: súčasťou kolekcie basis-warm sú aj krátke a dlhé tričká.

Čakajú vás náročné práce pri nízkych teplotách?

Aj v zime a v chladnom počasí sa môžete pri práci spotiť a mať pocit, že ste vydali toľko energie ako pri športe. Do takýchto podmienok potrebujete materiál, ktorý vám poskytne dokonalú termoreguláciu. Vysokovýkonná tkanina FIBERtwin® clima-pro je zároveň extrémne priedušná a ponúka vynikajúce odvádzanie vlhkosti. Zároveň zabraňuje zdrsnená a dobre izolujúca vnútorná textúra napr. pánskeho funkčného trička clima-pro - warm vychladnutiu svalov. Mimoriadne elastický priliehavý materiál a dynamické športové švy poskytujú maximálnu slobodu pohybu – špičkovým výkonom tak už nič nestojí v ceste.

Hľadáte prirodzene všestranný kúsok?

Merino vlnu si obľúbili nielen športovci a outdooroví nadšenci. Toto funkčné prírodné vlákno si už dávno podmanilo aj mnohé pracoviská. Veď sa len pozrite na tie výhody: Vlákna sa prispôsobujú telesnej klíme, takže sú ideálne do každého počasia. Termo spodná bielizeň z merino vlny, ako napr. pánske e.s. tričko s dlhými rukávmi z merino vlny v chlade hreje a pri vysokej telesnej námahe zase chladí. Siahnuť môžete po tričku, spodkoch alebo súprave: priedušné prírodné vlákna vás spoľahlivo udržia v suchu, sú príjemné na pokožku a nezapáchajú.

V online obchode engelbert strauss nájdete varianty s dlhými aj krátkymi rukávmi s rôznymi úrovňami hrejivosti a z rôznych materiálov. Siahnite napríklad po funkčných spodkoch.

Ako by mala funkčná spodná bielizeň sedieť?


Najdôležitejšie je, aby ste sa cítili príjemne. Aby však termobielizeň dokázala naplno plniť svoju funkciu, mala by vám aj po viacnásobnom nosení priliehať čo najbližšie k telu. Práve vtedy, keď vaša práca pripomína vytrvalostné športy a veľa sa pri nej potíte, mali by ste sa riadiť týmto pravidlom: čím priliehavejší strih, tým spoľahlivejšie bude základná vrstva odvádzať vlhkosť a izolovať teplo. Funkčná spodná bielizeň by vás však nemala tlačiť, zarezávať sa ani vám nepríjemne odierať pokožku.

Náš tip: ak máte citlivú pokožku, vhodné bude pre vás napríklad e.s. funkčné tričko s dlhými rukávmi seamless – warm pre mužov. Najmodernejšia technológia pletenia umožňuje takmer bezšvové spracovanie, ktoré zabraňuje otláčaniu a podráždeniu pokožky. Takýto výnimočný materiál sa okrem toho vyznačuje optimálnou slobodou pohybu a elastickosťou. Zároveň tričko vďaka zdrsnenej vnútornej štruktúre spoľahlivo absorbuje vlhkosť. Vlhkosť sa potom odvádza priamo k hladkej vonkajšej strane, kde sa môže rozprestrieť na veľkej ploche a rýchlo odpariť. Technológia FIBERtwin® clima-pro prepúšťa vzduch, takže zabezpečuje dobrú cirkuláciu telesného tepla a čerstvého vzduchu.

warmes Funktions Longsleeve ohne Nähte von engelbert strauss

Ako správne prať termobielizeň?


Funkčná spodná bielizeň prilieha k telu ako druhá koža, preto je veľmi dôležité správne sa o ňu starať. Našťastie je to veľmi ľahké, a to bez ohľadu na to, či ide o model z prírodných alebo syntetických vláken.

 • Môžete ju prať v práčke (niektoré kusy až do 60 stupňov).
 • Dodržiavajte informácie na štítku.
 • Nepoužívajte aviváž.
 • Merino vlnu neperte v rukách (vyžaduje sa veľká mechanická záťaž).
 • Nakoniec nechajte spodnú bielizeň vyschnúť na vzduchu.
 • Výrobky z merino vláken sušte vo vodorovnej polohe.

Vrstva za vrstvou: dokonalé kombinovanie funkčnej spodnej bielizne


Základná vrstva v podobe termobielizne je rozhodujúci prvok funkčnosti celého pracovného oblečenia. Ak by bola neustále premočená, lepila sa na telo a nezabezpečovala odvádzanie vlhkosti od pokožky, funkcie ostatných vrstiev by vám boli nanič. Skutočne funkčný koncept oblečenia sa preto začína už spodnou bielizňou, a ďalej je vhodné postupovať v súlade s cibuľovitým princípom.

Platí pritom: Nosenie niekoľkých tenkých vrstiev na sebe funguje lepšie chráni pred chladom lepšie ako jeden hrubý kúsok oblečenia. Priedušnosť je dôležitá na spoľahlivé odvádzanie vlhkosti a príjemný pocit sucha pri nosení – od základnej vrstvy cez hrejivú až po vonkajšiu vrstvu odolnú proti poveternostným vplyvom.

A ešte niečo pre vaše chodidlá: termoregulačné funkčné ponožky

Nohy vás nosia počas celého pracovného dňa. Doprajte im preto takisto pohodlie, pocit sucha a ideálnu termoreguláciu. Ani tie najlepšie membránové topánky vám totiž neposkytnú ideálnu priedušnosť, keď v nich budete mať obuté premočené bavlnené ponožky. Funkčné ponožky sú však dostatočne priedušné a potláčajú zápach. U nás nájdete ten pravý model presne podľa svojich požiadaviek – chladivé, mimoriadne hrejivé, s kompresnou funkciou aj bez nej. Postaráme sa o to, aby ste sa cítili pohodlne doslova od hlavy až po päty.

Hrejivá vrstva – ideálna kamoška do chladných dní.

Pri nízkych teplotách vám hrejivá vrstva poskytne optimálnu izoláciu. Navyše zabráni ochladeniu tela a svalov. Zároveň rýchlo absorbuje vlhkosť zo základnej vrstvy a postará sa o jej odvádzanie preč od tela. Siahnuť môžete napríklad po flísovej alebo pletenej bunde: v e.s. online obchode nájdete rôzne možnosti kombinovania, vďaka ktorým sa budete cítiť skvele bez ohľadu na vonkajšiu teplotu.

Spoľahlivá ochrana proti poveternostným vplyvom

Dážď, sneh, hmla – ak pracujete vonku, musíte sa pripraviť na všetky vrtochy počasia. Vrstva s ochranou proti poveternostným vplyvom vás spoľahlivo ochráni pred vlhkom aj vetrom a zároveň prenáša vlhkosť zo spodnej vrstvy na povrch, kde sa môže odparovať. V sortimente už na vás čakajú bundy do dažďa a softshellové bundy, ako aj funkčné nohavice.

Viac
Menej

Engelbert Strauss SK s.r.o.

Tel.
0232 441 795
Fax
0232 441 798
Všetky ceny plus zákonná DPH