Ponuka Produkty
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
4 / 4 položka
Bol dosiahnutý max. počet pre túto kategóriu!
Ak chcete pridať ďalšie, odstráňte z kategórie aspoň jednu položku.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
bol pridaný na porovnávací zoznam.
Pridať položku
Aby bolo možné porovnať výrobky, musia byť pridané do porovnávacieho zoznamu.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov

Nohavice proti porezaniu


Nohavice proti porezaniu
Nohavice proti porezaniu
Nohavice proti porezaniu
Nohavice proti porezaniu
Filter
Obľúbenosť
najnovšie
cena zostupne
cena vzostupne
no filters found
##################
Veľkosť
Farba
Kolekcie e.s.
Vlastnosti materiálu
5 položiek
ďalšie filtre5Filter (5)
Obľúbenosť
Veľkosť
Farba
Kolekcie e.s.
Vlastnosti materiálu
5 položiek
ďalšie filtre5Filter (5)
Obľúbenosť
Lesnícke nohavice, ochr. proti prerezaniu e.s. KWF
Lesnícke nohavice, ochr. proti prerezaniu e.s. KWF
od 128,28 €
(v. DPH) od 10 Kus
3farieb
Les. nohav. s náprs. e.s. ochr. proti prerez., KWF
Les. nohav. s náprs. e.s. ochr. proti prerez., KWF
od 139,08 €
(v. DPH) od 10 Kus
3farieb
Lesnícke ochranné džínsy voči prerezaniu e.s.
Lesnícke ochranné džínsy voči prerezaniu e.s.
od 161,88 €
(v. DPH) od 10 Kus
1farba
Nohavice pása funk.ochrany voči prerez. e.s.vision
Nohavice pása funk.ochrany voči prerez. e.s.vision
od 203,88 €
(v. DPH) od 10 Kus
1farba
Les. nohav., ochr. proti prerez. e.s.cotton touch
Les. nohav., ochr. proti prerez. e.s.cotton touch
od 155,88 €
(v. DPH) od 10 Kus
3farieb
Už ste videli {0} z {1} položiek.
engelbert strauss pracovné nohavice, ochranné nohavice proti prerezaniu

NOHAVICE
PROTI POREZANIU


Ochranné nohavice proti porezaniu pre lesníctvo


Je to nevyhnutná súčasť osobných ochranných prostriedkov v lesníctve: ochranné nohavice proti porezaniu. Pretože tam, kde sa pracuje s reťazovými pílami, je riziko poranenia mimoriadne vysoké: neschodný lesný terén, klzký podklad, veľké zaťaženie stroja – často je to len zlomok sekundy, v ktorom sa pošmyknete alebo spadnete. Z bežiacej reťazovej píly sa potom rýchlo stane neovládateľné nebezpečenstvo. Spoľahlivá ochrana proti prerezaniu preto nesmie za žiadnych okolností pri lesníckych prácach chýbať.

Nohavice s ochranou proti prerezaniu sú ako nohavice do pása alebo nohavice s trakmi, ktoré boli testované podľa EN ISO 11393-2:2019.
Táto európska bezpečnostná norma definuje požiadavky na ochranu nôh pri práci s ručne vedenou reťazovou pílou. Pracovné nohavice s ochranou proti prerezaniu podľa EN tak ponúkajú obsiahlu ochranu pred reznými poraneniami nôh motorovou pílou, resp. ručne vedenou reťazovou pílou.

Ako chránia ochranné nohavice proti porezaniu?


Ochranné nohavice voči prerezaniu podľa EN ISO 11393-2:2019, trieda ochrany proti prerezaniu 1, chránia nohy pred zraneniami spôsobenými ručnou reťazovou pílou pri rýchlosti reťaze až 20 metrov za sekundu. Ochranný účinok sa dosahuje zablokovaním reťazovej píly. Na prednej strane nohavíc sa od boku až po členok nachádza medzi vonkajšou tkaninou a podšívkou viacvrstvová vrstva voľne tkaných, veľmi dlhých a jemných nití odolných proti roztrhnutiu – takzvaná ochranná vložka proti prerezaniu. Hneď ako reťaz reťazovej píly prereže vrchný materiál, zachytí vlákna z ochrannej vložky proti prerezaniu. Tieto sa ovinú okolo hnacieho kolesa reťazovej píly, zablokujú ho a zabránia vážnym rezným poraneniam nôh.

Aké triedy ochrany proti prerezaniu existujú?


EN ISO 11393-2, ktorá ochranu proti prerezaniu upravuje, rozlišuje štyri triedy ochrany proti prerezaniu, ktoré sa merajú podľa rýchlosti reťaze:

 • Trieda 0 = rýchlosť reťaze 16 m/s
 • Trieda 1 = rýchlosť reťaze 20 m/s (štandard)
 • Trieda 2 = rýchlosť reťaze 24 m/s
 • Trieda 3 = rýchlosť reťaze 28 m/s

Ochranné nohavice proti prerezaniu značky engelbert strauss zodpovedajú triede ochrany proti prerezaniu 1 – to je trieda ochrany proti prerezaniu, ktorá sa najčastejšie používa v lesnom hospodárstve. Podľa tejto triedy ochrany vydržia ochranné vrstvy proti prerezaniu rýchlosť reťaze 20 m/s. Pri kúpe kvalitných ochranných nohavíc proti prerezaniu by ste si preto mali vopred overiť rýchlosť motorovej píly. Ochranné nohavice proti prerezaniu vyšších tried sú ťažšie a tuhšie. To znamená menšiu flexibilitu.

Okrem rýchlosti reťaze sú pre stupeň ochrany nohavíc proti prerezaniu rozhodujúcimi parametrami aj ostrosť reťaze, napnutie reťaze, ako aj uhol a energia nárazu. Jedno je jasné: Pretože je každý kontakt s motorovou pílou odlišný, nemôžu ochranné nohavice proti prerezaniu poskytnúť stopercentnú ochranu pred zranením.
Napriek tomu sú pri práci s reťazovými pílami nevyhnutné, aby sa zabránilo vážnym poraneniam nôh s nebezpečnými následkami.

Čo znamená „testované KWF“ a „schválené FPA“?


Nemecký správny výbor pre prácu v lese a lesnú techniku – skrátene KWF – testuje ochranné oblečenie a lesnícke vybavenie v komplexnej štúdii úžitkovej hodnoty. Ak výrobok plne vyhovuje všetkým aspektom relevantným z hľadiska bezpečnosti, dostane značku KWF štandard. Pre značku KWF-Profi musia nohavice, bundy a obuv pre lesné použitie prejsť dlhodobým ročným testom. Počas tejto skúšky profesionálni lesní robotníci testujú výrobky pri každodennom používaní. Požiadavky zodpovedajú najnovšiemu stavu techniky z hľadiska hospodárnosti, bezpečnosti práce, ergonómie a ekológie. Testy zahŕňajú technické merania, prevádzkové testy lesného hospodárstva a praktické prieskumy. Hodnotia sa predovšetkým vlastnosti opotrebovania, trvanlivosť, starostlivosť a vybavenie.

Naše nohavice so značkou KWF štandard/schválené FPA:

Lesnícke nohavice do pása s funkciou ochrany voči prerezaniu e.s., KWF

Profesionálne testované nohavice KWF na ochranu proti prerezaniu e.s. lesnícke nohavice na ochranu proti prerezaniu KWF sú super ľahké a pohodlné, so šesťvrstvovým ochranným materiálom obaleným v elastickej strečovej tkanine a zaručujú obrovskú voľnosť pohybu.

Sú vybavené praktickými detailmi a mnohými vreckami, ktoré sú podľa skúšobnej komisie KWF usporiadané mimoriadne funkčne.

Lesnícke ochranné nohavie do pása proti prerezaniu e.s., KWF značky strauss

Lesnícke nohavice s náprsenkou e.s. s funkciou ochrany voči prerezaniu KWF

Lesnícke nohavice s náprsenkou e.s. s funkciou ochrany voči prerezaniu KWF sú vybavené šesťvrstvovým ochranným materiálom proti prerezaniu a mimoriadne príjemné a pohodlné na nosenie. Extra široké traky zaisťujú bezpečné nosenie bez skĺzavania.
Na chrbte je pružná vložka, ktorá je zárukou optimálneho pohodlia pri nosení. Okrem množstva vreciek a funkcií je tu aj praktické náprsné vrecko.

Lesnícke nohavice s náprsenkou e.s. s funkciou ochrany voči prerezaniu, KWF značky engelbert strauss

Lesnícke nohavice do pása s funkciou ochrany voči prerezaniu e.s.cotton touch

Mäkký, nehlučný a poveternostným vplyvom odolný voskovaný odev triedy ochrany proti prerezaniu 1. Lesnícke ochranné nohavice do pása proti prerezaniu e.s.cotton touch sú praktické nohavice do každého počasia pre prácu v lese. Všetky zipsy sú tesné voči nečistotám a suché zipsy sú mimoriadne stabilné pre prácu lesnej oblasti. Odolné, funkčné a pohodlné nohavice s ochranou proti prerezaniu. 

Lesnícke ochranné nohavice do pása proti prerezaniu, e.s.cotton touch značky engelbert strauss

Lesnícke ochranné džínsy voči prerezaniu e.s.

S e.s. lesníckymi ochrannými džínsami proti prerezaniu značky engelbert strauss triedy 1 v ležérnom štýle 5-vreckových džínsov a množstvu užitočných detailov na použitie v lese sa ochranný odev ukazuje zo svojej skvelej stránky.

Lesnícke ochranné džínsy proti prerezaniu značky engelbert strauss

Nohavice do pása s funkciou ochrany voči prerezaniu e.s.vision

Odolná strečová tkanina CORDURA® nohavíc do pása s funkciou ochrany proti prerezaniu e.s.vision zaručuje optimálnu voľnosť pohybu.
Vodoodpudivá, zosilnená ochrana proti tŕňom v spodnej časti nohavice chráni pred prekážkami v podraste. Množstvo vreciek a funkcií, ako napríklad vetracie otvory na zips na stehnách, všitá ochrana proti nečistotám a kliešťom a pohodlná technológia pása EAZYFIT® robia z nohavíc perfektného spoločníka pri práci v lese

engelbert strauss ochranné nohavice do pása proti prerezaniu e.s.vision

Čo znamenajú typy ochrany proti prerezaniu A, C a B?


Typy udávajú, kde sa nachádzajú vložky na ochranu proti prerezaniu. V závislosti od toho, či reťazové píly používate profesionálne pri nepretržitom používaní, alebo reťazovú pílu používate iba vo výnimočných situáciách, sa odporúča iná forma ochrany:

Typ ochranu proti prerezaniu A

Ochranné nohavice voči prerezaniu typu A sú určené na profesionálne použitie v lesníctve. V súlade s EN ISO 11393 je zabezpečená ochrana proti prerezaniu na prednej strane nôh a do určitej úrovne aj v oblasti nôh vzadu vľavo (vždy 5 cm).

Typ ochrany proti prerezaniu C

Typ ochrany C chráni aj zadné strany nôh, ktoré sú menej ohrozené, a ponúka tak celkovú ochranu. To primerane viac obmedzuje slobodu pohybu. Z tohto dôvodu sa typ ochrany neodporúča na pravidelnú profesionálnu prácu, ale iba pre ľudí, ktorí používajú reťazové píly iba vo výnimočných situáciách, ako sú hasičské zbory a organizácie technickej pomoci.

Typ ochrany proti prerezaniu B

Chapsy, s popruhmi na stiahnutie. Na príležitostné použitie, nie pre profesionálnu oblasť.

Ktoré ochranné nohavice proti prerezaniu sú tie správne?


Ochranné nohavice proti prerezaniu značky engelbert strauss sú k dispozícii v rôznych dizajnoch a s rôznymi funkciami. Dôležité: Pri všetkých ochranných nohaviciach proti prerezaniu e.s. sa kladie dôraz na bezpečnosť – preto ponúkajú spoľahlivú ochranu pred poraneniami pri práci s reťazovou pílou. Nohavice do pása a nohavice s trakmi e.s.vision cross sú zvláštnosťou: Vďaka novej polohe ochrannej vložky proti prerezaniu ponúkajú e.s.vision cross rozšírený okruh ochrany a chránia tak tiež pred pozdĺžnymi rezmi. V kombinácii s materiálom bXeric®, čo je mimoriadne elastická a robustná špeciálna tkanina, má dokonca aj ochranná vložka strečové vlastnosti a zaisťuje tak neobmedzenú voľnosť pohybu – pre ešte väčšiu bezpečnosť a pohodlie pri práci!

Ochranné oblečenie značky engelbert strauss pre lesníctvo je vyrobené z kvalitných materiálov pre maximálnu bezpečnosť. Rozdiely sa nachádzajú vo výbave, v detailoch a v dizajne. Výber správnych lesníckych nohavíc je preto hlavne otázkou vkusu. Zo skúsenosti vieme, že prvou otázkou, ktorá príde na rad pri hľadaní správnych ochranných nohavíc proti prerezaniu, je:

Nohavice do pása alebo nohavice s trakmi?

Aj tu rozhoduje vkus a osobné pohodlie. Pretože ochranné vrstvy sú zapracované iba v oblasti nôh, sú oba typy nohavíc pre prácu v lese vhodné.

Výhoda [nohavíc do pása~nohavice do pása s ochranou proti prerezaniu engelbert strauss|https://www.engelbert-strauss.sk/nohavice-proti-porezaniu-do-pasa/] s ochranou proti prerezaniu je ich flexibilita.
S trakmi môžete nohavice do pása nosiť pri vyšších teplotách voľnejšie.
To zaisťuje lepší klimatický komfort hornej časti tela. Vyvýšená oblasť obličiek vás v zime chráni pred chladením.

Ochranné nohavice s trakmi proti prerezaniu oproti tomu ponúkajú ďalší priestor na ukladanie v oblasti hrudníka. Najmä malé časti môžete ukladať na dosah ruky. Nohavice s trakmi navyše vďaka náprsenke na hrudníku a chrbte udržujú lepšie v teple ako nohavice do pása. Veľká výhoda pre lesné práce v zime.

Ako nájdem ochranné nohavice proti prerezaniu v správnej veľkosti?


Všeobecným pravidlom je zvoliť ochranný odev tak, aby bolo možné pracovať bez obmedzení. Oblečenie by zároveň nemalo byť príliš voľné, aby bolo čo najviac vylúčené obmedzenie, napríklad uviaznutie. Ochranné nohavice proti prerezaniu značky engelbert strauss sú k dispozícii v bežných veľkostiach, ako aj vo veľkostiach pre štíhlu a podsaditú postavu. Pomocou tabuľky veľkostí nájdete v internetovom obchode rýchlo a pohodlne správnu veľkosť.

Upozornenia k bezpečnosti


Nohavice s ochranou proti prerezaniu nesmú prísť do kontaktu so špicatými alebo ostrými predmetmi (ako je reťaz motorovej píly, tŕne, kovové nástroje atď.), ako aj s agresívnymi látkami, ako sú kyseliny, oleje, rozpúšťadlá, palivá, zvieracie výkaly, aby nedošlo k poškodeniu materiálu. Tiež musíte zabrániť kontaktu s horúcimi povrchmi (výfuk atď.) a inými zdrojmi tepla (otvorený oheň, kúrenie atď.) – mohlo by dôjsť k narušeniu ochrany proti prerezaniu.

Upozornenia k opravám


V prípade poškodenia je možné opraviť iba vrchný materiál. Vložku na ochranu proti prerezaniu nikdy neprešívajte! Pri zmene alebo oprave bezpečnostného oblečenia (napríklad pri skracovaní nohavíc) sa nesmie opravovať, meniť, skracovať ani prešívať ochranná vložka proti prerezaniu.
Akákoľvek zmena ochrannej vložky voči prerezaniu znižuje alebo eliminuje ochranný účinok! Pri opravách ochranných nohavíc proti prerezaniu dodržujte pokyny uvedené v priloženom návode na použitie, v ktorom tiež nájdete ďalšie informácie pre správne zaobchádzanie s nohavicami.

Ako mám prať a starať sa o svoje ochranné nohavice proti prerezaniu?

V ochranných nohaviciach proti prerezaniu značky engelbert strauss sú použité iba robustné a ľahko udržiavateľné materiály. U ochranných odevov pre lesnícke práce je kladený dôraz na maximálnu voľnosť pohybu vďaka flexibilným tkaninám, pohodlnému riešeniu pásu a elastickým vložkám.
Aby bola okrem pohodlia pri nosení a dizajnu zaručená aj dlhá životnosť výrobkov, mal by sa odev na ochranu proti prerezaniu pravidelne čistiť:

 • hrubé nečistoty odstráňte ihneď po nosení
 • perte na 40 °C s pracím prostriedkom na farebné oblečenie
 • neodstreďujte ani nesušte v sušičke, inak sa vlákna na ochranu proti prerezaniu zauzlia a ochrana proti prerezaniu už nebude zaručená
 • po praní ochranný odev vo vlhkom stave natiahnite a nechajte uschnúť na vzduchu
 • nežehlite
 • Ochranné nohavice voči prerezaniu je možné prať v práčke asi 25-krát. To je približne:
  • cca 1 – 1,5 roku v profesionálnej lesnej prevádzke
  • cca 5 rokov pri neprofesionálnom použití

Ďalšie vybavenie pre bezpečnosť práce pri lesných prácach


Dbajte na to, že komplexná ochrana pri práci s motorovou pílou vyžaduje viac než len ochranné nohavice proti prerezaniu: Svoj outfit by ste preto mali doplniť o správnu obuv a príslušné rukavice. Lesnícka bezpečnostná obuv, ako je S2 lesnícka bezpečnostná obuv Triton, testovaná podľa EN EN ISO 17249:2013 S2, chráni pre porezaním ručne vedenými reťazovými pílami. Oceľová špička chráni citlivú oblasť prstov pred pomliaždením, tlakom a nárazmi.
Kožené lesnícke ochranné rukavice proti prerezaniu sú testované podľa EN 381-7:1999 (ochrana proti porezaniu, trieda 0: 16 m/s) a podľa EN 388:2016 (mechanické riziká, 2132X). Mäkká koža zaručuje veľmi dobré uchopenie motorovej píly, ľavá rukavica je na chrbte ruky vybavená špeciálnou vložkou na ochranu proti prerezaniu.
Pri práci tiež používajte bezpečnú ochranu hlavy a tváre – ochrana tváre chráni oči pred vážnymi zraneniami od odletujúcich pilín a iných drevných častíc. Značka Engelbert Strauss preto ponúka špeciálnu prilbu a kombinácie pre lesníctvo.

Niekoľkými kliknutiami dokonalým ochranným nohaviciam proti prerezaniu


Prečo hľadať dlho, keď sa to dá urobiť ľahko? Produktový filter na prehľadovej stránke ochranných nohavíc proti prerezaniu v internetovom obchode engelbert strauss vám pomôže pri rýchlom rozhodovaní pre perfektný model: Tu môžete triediť výrobky nielen podľa veľkosti, farby a kolekcie, ale aj podľa funkcií vybavenia, ako sú vrecká a ventilácia, ako aj vlastností materiálu a starostlivosti.

Engelbert Strauss SK s.r.o.

Tel.
0232 441 795
Fax
0232 441 798
Všetky ceny plus poštovné pre objednávky s hodnotou tovaru nižšou ako 180,00 €.
Všetky ceny plus zákonná DPH plus poštovné pre objednávky s hodnotou tovaru nižšou ako 150,00 €.