Ponuka Produkty
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
4 / 4 položka
Bol dosiahnutý max. počet pre túto kategóriu!
Ak chcete pridať ďalšie, odstráňte z kategórie aspoň jednu položku.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
bol pridaný na porovnávací zoznam.
Pridať položku
Aby bolo možné porovnať výrobky, musia byť pridané do porovnávacieho zoznamu.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
Veľkosť
Farba
Kolekcie e.s.
Spolupráce
35 položiek
ďalšie filtre
Obľúbenosť
35 položiek

ZIMNÉ BUNDY


Winterjacken für Arbeit und mehr von engelbert strauss

ZIMNÉ BUNDY


e.s. zimné bundy – dobrá ochrana pred chladným obdobím!


Mrazivý chlad, ľadový vietor, sneženie a teploty pod nulou – zima vie byť krutá. Snehom poprášená krajina a vznášajúce sa vločky síce pôsobia nádherne, no ak pracujete vonku niekoľko hodín denne, predstavuje to pre vaše telo veľkú záťaž. Rovnako ako silné horúčavy, aj extrémny chlad enormne zaťažuje ľudský organizmus. Ľudia sa potia, aby sa schladili, a trasú sa, keď sa potrebujú zahriať – viac však nedokážeme. O zvyšok sa musí postarať oblečenie. A to je dôvod, prečo je dôležité vyberať ho starostlivo!


Dobrá zimná bunda musí chrániť citlivú hornú časť tela pred chladom, mokrom a vetrom. engelbert strauss ponúka rôzne modely, ktoré v závislosti od oblasti použitia a požiadaviek využívajú rôzne výrobné techniky a materiály. Pomocou niekoľkých konkrétnych otázok nájdete tú správnu pracovnú bundu bez problémov – a my vám pri tomto podrobnom postupe radi pomôžeme!

Aké typy búnd existujú?


nie všetky zimné bundy sú totiž rovnaké. Online nájdete veľký výber úplne odlišných modelov s rôznymi funkciami. Tento prehľad vám pomôže získať prehľad a vybrať si správny model:

Pánske, dámske a detské zimné bundy

Okrem pánskych zimných búnd ponúka engelbert strauss aj niekoľko špeciálnych dámskych zimných búnd v rôznych farbách a s odlišným strihom. Napríklad dámska zimná softshellová bunda e.s.motion 2020 má priliehavejší strih a ženské odtiene, ako napríklad kameň/levanduľa a platinová/capri. Pre deti nájdete v ponuke cool zimné bundy z rôznych kolekcií, napríklad e.s.motion 2020, e.s.vision alebo e.s.motion ten. Aj malé ratolesti sa tak môžu inšpirovať modelmi rodičov. U nás sa oblečie celá rodina!

Funkčná bunda 3 v 1

Názov hovorí za všetko: Funkčná bunda 3 v 1 je stelesnením hrejivého cibuľovitého vrstvenia. Zvonku športová funkčná bunda odolná proti poveternostným vplyvom, pod tým fleecová vnútorná bunda, ktorú možno nosiť aj samostatne. Táto bunda je ideálna, keď musíte počas práce neustále prechádzať zvnútra von alebo keď počas dňa dôjde k nárastu vonkajšej teploty. Zároveň tak získate prechodnú bundu na ďalšiu sezónu.

Softshellová bunda

Softshell je všestranný materiál, ktorý sa hodí na outdoorové aj indoorové použitie. Všetky softshellové bundy spája dobrá schopnosť izolácie. Zimné softshellové bundy engelbert strauss navyše mimoriadne udržiavajú teplo a obstoja aj pri silných mrazoch. Aj v tomto prípade sa značka engelbert strauss spolieha na výkonnú podšívku, napríklad z materiálu ISOFILL®. Vďaka nej vás bunda skvele zahreje a zároveň si zachováva ľahkosť a priedušnosť.

Zimná reflexná bunda

V teple a bezpečí: v súlade s predpismi sú výstražné modely v niektorých povolaniach nevyhnutnosťou aj v zime. Nehovoriac o tom, že dokážu zachrániť život. Ak pracujete napríklad v blízkosti hustej premávky, je mimoriadne dôležité, aby vás bolo dobre vidno. engelbert strauss má preto v ponuke aj zimné bundy s výstražnou funkciou, dokonca vo viacerých farbách. Pozrite si napríklad reflexnú zimnú softshellovú bundu e.s.motion 2020.

Zimná parka

Na outdoorové činnosti sa klasický kabát veľmi nehodí – poskytuje nedostatočnú flexibilitu a nízku odolnosť proti poveternostným vplyvom. Ak napriek tomu uprednostňujete dlhé zimné oblečenie, skvelou alternatívou pre vás bude parka. Napríklad zimná parka e.s.vision pritom poskytuje všetko, čo kabátu chýba: mimoriadne hrejivú podšívku ISOFILL® 300 , nepremokavú membránu dryplexx® extreme a spoľahlivú odolnosť voči vetru. Dĺžka parky zároveň ochráni citlivú oblasť spodnej časti chrbta.

Aké funkcie by mala mať moja zimná bunda?


Keď sa jeseň skončí, prechodná bunda už nestačí. Ak potrebujete pracovné oblečenie, siahnite namiesto kabáta po zimnej bunde. A zimné bundy engelbert strauss dokážu oveľa viac, než len chrániť pred chladom. Koniec koncov, nízke teploty nie sú jediným problémom, s ktorým sa pri práci vonku v zime stretávate. Prehľad najdôležitejších funkcií zimných búnd e.s. nájdete tu:

das Zwiebelprinzip - Funktionskleidung von engelbert strauss

Ochrana pred vlhkosťou

Niekedy počasie jednoducho nepraje. Ak často pracujete vonku, určite s tým už máte bohaté skúsenosti. Práve v chladnom ročnom období môžu byť prehánky mimoriadne nepríjemné. Premočené oblečenie nepoteší nikoho – a riziko podchladenia vás navyše môže mimoriadne ohroziť. Mnohé zimné bundy značky engelbert strauss sú preto nepremokavé – stará sa o to membrána dryplexx®, vďaka ktorej cez vrstvy materiálu bundy neprenikne žiadna vlhkosť. Napríklad e.s. funkčná bunda 3 v 1 vďaka tomu spoľahlivo chráni aj pred mokrom.

Ak máte istotu, že nebudete čeliť žiadnym silným zrážkam, mohla by vám stačiť bunda odpudzujúca vodu, napríklad zimná softshellová bunda e.s.motion 2020 : V prípade materiálov odpudzujúcich vodu sa kvapky zachytávajú na ich povrchu. Do určitého stupňa poskytujú aj spoľahlivú ochranu pred vlhkosťou, napr. v rannej hmle alebo pri jemných zrážkach. Ak budete vystavení vlhkosti alebo intenzívnemu dažďu dlhší čas, siahnite po nepremokavej bunde, napríklad po zimnej funkčnej pilotnej bunde e.s.motion denim alebo bunde do dažďa. Pod bundu sa nezabudnite teplo obliecť

Priedušnosť

Zimná pracovná bunda by vás mala vedieť najmä udržať v teple, to je jasné. Potiť by ste sa v nej ale takisto nemali. Pri dynamickej práci sa to však môže ľahko stať. Keď teda potrebujete v bunde vykonávať mimoriadne náročné činnosti, rozhodne by jej nemala chýbať jedna vlastnosť: priedušnosť. Tá zaručuje ideálnu výmenu telesného tepla nahromadeného pod bundou a okolitého vzduchu. Väčšina zimných búnd engelbert strauss sa touto vlastnosťou môže pochváliť – napr. vďaka membráne dryplexx®. Zimná softshellová bunda e.s.vision je ňou takisto vybavená: membrána zabezpečuje okamžité odvádzanie nadmerného tepla a vlhkosti preč od tela. Zároveň však pod bundu neprenikne nadmerné množstvo chladu.

Priedušnosť je možné dosiahnuť špeciálnymi technikami tkania. Napríklad Windbreaker úpletová bunda s kapucňou e.s.motion ten má jemne prešívané rukávy, ktoré poskytujú väčšiu flexibilitu pohybu a zároveň sú hrejivé, priedušné a odolné proti vetru. Prešívané vnútro udrží váš trup v príjemnom teple.

Izolácia

Aby bunda dlhodobo hriala! Schopnosť izolácie je asi najdôležitejšia funkcia zimnej bundy. Zabezpečuje ju najmä podšívka bundy. Značka engelbert strauss využíva rôzne materiály podšívok, vďaka čomu poskytuje optimálne riešenie do rozmanitých situácií. Pri výbere preto vždy myslite aj v tejto oblasti na konkrétnu oblasť, v rámci ktorej budete bundu používať. Budete veľa v pohybe? V tom prípade dbajte na to, aby miera izolácie umožňovala aj priedušnosť. Len tak sa vyhnete nadmernému hromadeniu tepla. Pri činnostiach, pri ktorých sa hýbete len málo, je zase dôležité, aby vás bunda poriadne zahriala a dobre chránila telo pred okolitým chladom.

Aké funkcie musí mať moja zimná bunda?


U zimnej bundy do práce nejde len o to, aby ste boli v teple. Veď bunda by mala byť aj spoľahlivým pomocníkom v každodennej práci. Podľa toho, v akej oblasti pracujete, by ste preto mali venovať pozornosť jednotlivým prvkom vybavenia:

Kapucňa

Kapucňa je neodmysliteľnou súčasťou zimnej bundy – poskytuje dodatočnú ochranu pred chladom a ľadovým vetrom. Väčšina modelov má odopínateľnú kapucňu a možnosť nastavenia veľkosti presne podľa potrieb. V prípade niektorých búnd, napríklad e.s. funkčnej bundy 3 v 1 , sa kapucňa dá zložiť a uskladniť za krkom.

Vrecká

Praktický prvok na uloženie rozmanitých drobností potrebných na každodennú prácu: vreciek jednoducho nikdy nie je dosť. Predné vrecká, náprsné vrecká či vrecká Napoleon – v podstate každý model bundy engelbert strauss poskytuje množstvo praktického úložného priestoru. Vskutku výnimočnými vreckami sa pýši napríklad zimná pilotná bunda e.s.image: táto zimná bunda má náprsné vrecko, viacero vnútorných vreciek a dokonca aj vrecko na mobil, takže poskytuje dostatok úložného priestoru.

Ochrana proti chladu

Najväčšiu mieru ochrany proti chladu poskytuje u každej kvalitnej zimnej bundy podšívka a vrchný materiál. Modely engelbert strauss sú však často vybavené aj ďalšími funkciami, ktoré vás ochránia aj pred silnými mrazmi: hrejivá prešívaná podšívka softshellovej bundy e.s.motion je navyše vybavená termoreflexnou zónou na chrbte. Zimná softshellová bunda e.s.motion 2020 má tiež ochranu brady, vďaka ktorej si môžete bez obáv zapnúť predný zips až po bradu a skvele tak ochránite citlivú oblasť hrdla pred chladom. Elastické manžety na rukávoch, ako napríklad u zimnej bundy e.s.motion ten zabraňujú prieniku studeného vetra cez rukávy pod bundu. A funkčná bunda 3 v 1 e.s.motion 2020 má vyberateľnú vnútornú bundu, ktorá sa v chladnom ročnom období postará o extra dávku tepla. Okrem všetkých týchto funkcií a vlastností podšívky samozrejme vždy myslite aj na to, aby mala bunda správnu dĺžku a dobre chránila partie tela, ktoré sú citlivé na chlad, napríklad oblasť obličiek.

Reflexné prvky

Svitá neskoro, stmieva sa skoro – zima je na skúpa na prirodzené svetlo. Preto je mimoriadne dôležité byť dobre na očiach. Niektoré e.s. bundy (napríklad softshellová bunda e.s.motion alebo funkčná bunda 3 v 1 e.s.motion 2020) sú preto vybavené reflexnými pásikmi, ktoré zvyšujú vašu bezpečnosť v tme.

Pri niektorých prácach je viditeľnosť dokonca životne dôležitá a výstražné oblečenie je preto povinné. Aj pre takéto prípady má engelbert strauss pripravené atraktívne riešenie: Napríklad reflexná zimná softshellová bunda e.s.motion 2020 je vybavená reflexným materiálom 3M Scotchlite™, ktorý mimoriadne dobre odráža svetlo. Vďaka hrejivej podšívke ISOFILL® 200 a priedušnej membráne dryplexx® ide o ideálne výstražné riešenie na zimu.

Aká podšívka je vhodná pre moju prácu?


Podšívka robí zimnú bundu tým, čím je: spoľahlivou ochranou pred chladom. Bundy engelbert strauss sú vyplnené rôznymi materiálmi. To má vplyv na funkčnosť bundy:

ISOFILL®

ISOFILL® je textilnou alternatívou páperia: ide o ultrajemné mikrovlákna, ktoré uchovávajú vzduch a chránia tým telo pred vniknutím chladu. To však nemá vplyv na priedušnosť. ISOFILL® existuje v troch rôznych stupňoch hrejivosti – od 100 do 300. Tak napríklad zimná softshellová bunda e.s.vision vďaka podšívke ISOFILL® 300 veľmi dobre udržiava teplo.

ISOFILL®: Ultrafeine Mikrofasern, die Luft speichern und den Körper gegen eindringende Kälte abschotten
Fleecová podšívka

Fleece je obzvlášť príjemný funkčný materiál na ochranu pred chladom. Prevažne zdrsnený povrch je jemný na pokožku a spoľahlivo vás udrží v teple. Fleece rýchlo schne a ľahko sa perie. engelbert strauss používa fleecovú podšívku napríklad vo forme vlákenného rúna u zimnej bundy e.s.motion ten: V tomto prípase je fleece s vysokým vlasom použitý ako vnútorná podšívka a podšívka kapucne. V prípade e.s. funkčnej bundy 3 v 1 predstavuje vnútorná bunda z príjemného fleecu spoľahlivú tepelnú ochranu pod vonkajšou bundou odolnou voči poveternostným vplyvom.

A nakoniec: outfit treba dokonale skompletizovať!


Len dobrá zimná bunda nestačí. Ak sa venujete outdoorovým aktivitám v nízkych teplotách, mali by ste pri výbere vybavenia myslieť aj na zvyšok tela. Svoj zimný outfit môžete doplniť aj o ďalšie kúsky strauss:

Zimné pracovné rukavice

Online obchod engelbert strauss má v ponuke množstvo pracovných rukavíc na rozmanité oblasti použitia. Zimné pracovné rukavice sú certifikované podľa európskej normy 511:2006 a chránia ruky pred prienikom chladu, ako aj pred kontaktným chladom, teda pri dotyku s chladnými predmetmi. Rozlišujú sa pritom rôzne úrovne účinnosti, pričom 4 označuje tú najvyššiu. Napríklad zimné rukavice z lícovanej usne Yukon majú podšívku z materiálu ISOFILL® 200, ktorá okrem ochrany pred mechanickými rizikami poskytuje aj ochranu proti chladu s úrovňou účinnosti 3.

Zimná obuv

Kvalitná obuv je nevyhnutná súčasť zimnej výbavy. A nejde pritom len o zahriatie chodidiel! Odolné podrážky potrebujete aj z bezpečnostných dôvodov, aby vám poskytli vysokú stabilitu na klzkých povrchoch. Skvelým zimným modelom zo sortimentu engelbert strauss sú e.s. zimné bezpečnostné čižmy S3 Okomu, ktoré sú v ponuke v high a mid strihu. Vysokokvalitná nubuková koža, hrejivá vnútorná podšívka, funkčná membrána odolná proti poveternostným vplyvom a mimoriadne protišmyková gumová/PUR podrážka – model Okomu je jednoducho dokonalá zimná obuv.

Zimné čiapky

Hrejivá, štýlová, funkčná: Kvalitná čiapka je dokonalou bodkou za zimným outfitom. Online nájdete rozmanité modely na rôzne druhy použitia: Od čiapky cotton touch odolnej proti poveternostným vplyvom až po neónovú pletenú čiapku z reflexného materiálu 3M Scotchlite ™ či cool zimnú čiapku z hrejivého microflísu FIBERtwin®.

Funkčná spodná bielizeň

Keď sa vonku ochladí, treba myslieť aj na vhodnú spodnú vrstvu. V našej ponuke nájdete tričká s krátkymi i dlhými rukávmi a spodky: funkčná spodná bielizeň engelbert strauss je rozčlenená podľa tzv. e.s. clima concept, ktorý poskytuje optimálnu úroveň hrejivosti do každého počasia. Môžete si tak vybrať teplú bielizeň podľa miery telesnej aktivity a vonkajšej teploty – v ponuke sú modely light, warm a x-warm.

Aby ste nemuseli dlho hľadať tie správne doplnky k vášmu outfitu, pozrite si tipy na kombinovanie na stránke s detailmi výrobku: tu nájdete ideálne možnosti kombinácií a vhodné doplnky. Prostredníctvom funkcie „Nájsť alternatívy“ môžete tiež prejsť na podobné výrobky a jednoducho si porovnať vlastnosti tovaru.

Pracujete väčšinou v tíme? Potom je pre vás určite dôležitý jednotný vzhľad! Zimné bundy engelbert strauss sú dostupné nielen v rôznych farebných kombináciách pre rozmanité profesie, ale aj v širokej škále veľkostí pre ženy a mužov – to je ideálne na vybavenie všetkých členov tímu. Vďaka tomu môže každý z tímu realizovať vlastné predstavy. A pre dokonalý tímový vzhľad sa oplatí využiť aj textilnú úpravu s logom vašej spoločnosti. Ďalšie informácie o tejto téme nájdete na engelbert strauss stránke logoservisu – je to naozaj jednoduché!

Logoservice von engelbert strauss: besticken und bedrucken von Arbeitskleidung
Viac
Menej

Engelbert Strauss SK s.r.o.

Tel.
0232 441 795
Fax
0232 441 798
Všetky ceny plus zákonná DPH