Ponuka Produkty
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
4 / 4 položka
Bol dosiahnutý max. počet pre túto kategóriu!
Ak chcete pridať ďalšie, odstráňte z kategórie aspoň jednu položku.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
bol pridaný na porovnávací zoznam.
Pridať položku
Aby bolo možné porovnať výrobky, musia byť pridané do porovnávacieho zoznamu.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
Pánske | Dámske | Detské
Veľkosť
Farba
tried ochrany
52 položiek
ďalšie filtre
Obľúbenosť
52 položiek

BEZPEČNOSTNÉ ČIŽMY
EN ISO 20345


• protišmykovosť
• uzatvorená oblasť päty
• kapacita absorpcie energie v oblasti päty (E)

• ochranná špička
• odolnosť podrážky voči palivu (FO)
• antistatické vlastnosti

ideálne na ľahké činnosti
v exteriéri a interiéri

min. 60 minút
bez vniknutia vody

Bezpečnostné čižmy značky engelbert strauss

Bezpečnostné čižmy


Bezpečnostná trieda

Bezpečnostné čižmy pre vysoké požiadavky


Nohy sú v pracovnej obuvi približne 50 hodín týždenne. V závislosti od požiadaviek sa takmer každý deň nosí bezpečnostná obuv, pracovná obuv alebo bezpečnostné čižmy. Obuv musí byť pohodlná, funkčná a schopná zvládnuť všetko, čo sa požaduje. Značka Strauss si dala za cieľ poskytnúť vhodnú pracovnú obuv pre ženy a mužov pre každú prácu.

Extra široká bezpečnostná obuv, bezpečnostné čižmy značky engelbert strauss

Šírka chodidla 12 cm: Charakteristikou týchto modelov je perfektný tvar a inovatívne materiály. Najnovší vývoj v oblasti podrážok je vďaka veľmi širokému a veľkorysému tvaru mimoriadne pohodlný.

  • 10 cm Šírka chodidla: možné chybné postavenie pre široké chodidlá
  • 12 cm Šírka chodidla: prirodzená poloha prstov na nohách so širokými chodidlami

Ktoré bezpečnostné čižmy sú tie správne?


„V ktorom odbore pracujete?" Túto otázku kladú naši odborníci na obuv našim zákazníkom vždy ako prvú. Pri výbere správnej obuvi je rozhodujúce prostredie a druh činnosti. Najvyššia priorita: Vybrať správnu úroveň ochrany!

Bezpečnostné triedy bezpečnostných čižiem značky Strauss

SB, S2, S3, S4, S5, S6, S7? – Ktorú triedu bezpečnosti potrebujem?


Nie všetky čižmy sú rovnaké: Ich použitie určuje úroveň ochrany, materiál a vybavenie. Ďalšia otázka by mala vždy znieť: Potrebujete ochranu prstov alebo nie? Ak je potrebná oceľová špička alebo iná ochranná špička, musíte si vybrať bezpečnostnú obuv pre každý prípad (SB / S2 / S3 / S4 / S5 / S6 / S7).

Na prehľad tried bezpečnosti

Prečo je vysoká sára výhodná


Zakopnutie, pošmyknutie a pád sú každý deň príčinou viac ako 1 000 nehôd vo firmách. Ku zraneniam dochádza najčastejšie v hornom a dolnom členkovom kĺbe. Členková pracovná obuv (stredná) a pracovné čižmy ponúkajú a komplexnú ochranu pred podvrtnutím a zranením pri práci. Noha je podopretá a chránená pred nárazmi. Pri práci vonku chráni ochranná obuv s vysokou sárou aj pred počasím, vlhkosťou a nečistotami.

Bezpečnostné čižmy podľa EN ISO 20345


Bezpečnostná obuv a bezpečnostné čižmy musia spĺňať európsku normu EN ISO 20345. Za týmto účelom sa obuv podrobuje mnohým testom a musí spĺňať určité testovacie kritériá. Základnými požiadavkami EN ISO 20345 sú ochrana prstov a odolnosť proti sklzu. Oceľové špičky, resp. ochranné špičky z ľahkého hliníku alebo plastu ponúkajú ochranu pred silným tlakom a nárazmi.

Čo znamená HRO, HI, CI, ESD...?

V závislosti od stupňa ochrany má bezpečnostná obuv, bezpečnostné poltopánky a bezpečnostné čižmy ďalšie vlastnosti. Môžu byť napr. odolné voči prepichnutiu alebo antistatické.
V niektorých oblastiach je predpísaná aj pracovná obuv s izoláciou proti teplu a/alebo chladu.
Tieto sú označené rôznymi skratkami.

ESD – ochrana pred elektrostatickým nábojom

Pracoviská, ktoré musia byť chránené pred elektrostatickým nábojom, sú označené ako Electrostatic Protected Area, alebo pracovisko ESD. Tu je predpísané špeciálne vybavenie. V súlade s platnými normami ESD sú pre ochranné oblasti ESD stanovené maximálne prípustné elektrostatické náboje.
Pracovná a bezpečnostná obuv s ESD vybavením musí vyhovovať požiadavkám normy DIN EN 61340.

HI – Bezpečnostná obuv a čižmy s tepelnou odolnosťou

Obuv označená HI ponúka dokonalú ochranu pred popálením chodidiel pri práci na povrchoch do 150 °C. V prípade tepelne izolačných podrážok nemajú ani oceľové špičky žiadny negatívny vplyv na zahrievanie vo vnútri obuvi.
Bezpečnostná obuv, bezpečnostné poltopánky a/alebo vysoká bezpečnostná obuv s dodatkom HI je žiadaná najmä v cestnej výstavbe.
Tu musí podrážka tiež spĺňať odolnosť proti sklzu SRC.

HRO – odolnosť voči kontaktnému teplu

Značkou HRO sa označuje správanie podrážky proti krátkodobého kontaktu s teplom. Podrážka obuvi je tepelne odolná až do kontaktného tepla 300 °C. Predovšetkým v prípade zváračskej obuvi, ako je e.s. S3 bezpečnostná obuv pre zváračov Pleione, je krátkodobá tepelná odolnosť neodmysliteľná.

CI – bezpečnostné čižmy proti chladu, vetru a počasiu

V zime sú pracovné čižmy S3 s podšívkou dokonalou kombináciou bezpečnosti a pohodlia. Dodatok CI pritom označuje bezpečnostné čižmy so spodnou konštrukciou izolujúcou proti chladu.
Teplotný pokles pri vonkajšej teplote -17 °C u bezpečnostnej obuvi CI nepresiahne do 30 minút 10 °C. e.s. S3 bezpečnostné čižmy Okomu sú vynikajúcim príkladom pohodlnej, robustnej a teplej koženej čižmy s podrážkou izolujúcou proti chladu.
Bezšvové spracovanie mimoriadne namáhaných častí a membrána dryplexx® zaisťujú optimálnu vodotesnosť. Obuv Okomu sújek dispozícii ako členková (mid) S3 bezpečnostná obuv a ako bezpečnostné čižmy S3 (výška sáry 24 cm) vždy v hnedej a čiernej farbe.

Extrémne situácie vyžadujú extrémny materiál: e.s. S5 Kore bezpečnostné čižmy high a x-high safety boots sú vodotesné, vysokokvalitné blokátory chladu s bezpečnosťou úrovne S5.

Neoprénová vysoká obuv je k dispozícii v dvoch rôznych výškach a chráni pri každej práci vonku, najmä pri nepretržitom daždi a chladných teplotách pod bodom mrazu. Praktické „gumové čižmy“ extrémneho druhu.

Kedy sú potrebné podrážky odolné proti prepichnutiu?

Ak existuje riziko poranenia ostrými predmetmi na podlahe, sú nevyhnutne potrebné podrážky odolné voči prepichnutiu. Komplexnú ochranu ponúka oceľová medzipodrážka alebo podrážky vyrobené z textilných vlákien ošetrených keramikou. Tými sú vybavené modely triedy ochrany S3, S5 a S7. Podľa EN ISO 20345 je tu ochrana proti prepichnutiu povinná.

Prečo je bezpečnostná obuv S3 číslo 1 na stavenisku


Prečo teda nosiť S3, keď trieda ochrany S5 pokrýva všetky možnosti? Celkom jednoduché: Bezpečnostné čižmy S3 a bezpečnostná obuv S3 zaujme nielen balíkom bezpečnosti, ale aj pohodlím. V oblasti S5 je ako materiál predpísaný plast alebo guma, aby sa dosiahla 100% vodotesnosť. Bezpečnostná obuv S3 naopak dosahuje predpísanú vodotesnosť najmenej 60 minút spravidla cez membrány. To má pozitívny vplyv na priedušnosť. Obuv S3 je, samozrejme, aj vizuálne príťažlivejšia ako jej náprotivok S5 a je k dispozícii v mnohých farbách vďaka veľkému výberu vrchných materiálov (koža, textil, mikrovlákno...).

Ak potrebujete nepremokavé bezpečnostné čižmy, môžete okrem plastových a gumových čižiem siahnuť aj po modeloch s triedou ochrany S6 a S7. V oboch triedach ochrany na rozdiel od obuvi S2 norma predpisuje trvalú ochranu pred prienikom vody. Napriek tomu poskytuje množstvo modelov bezpečnostných čižiem Strauss S3 trvalú nepremokavosť, takže sú svojimi vlastnosťami porovnateľné s obuvou s triedou ochrany S7.

Bezpečnostné čižmy značky Strauss

Kedy sa nosia bezpečnostné gumové čižmy?


Gumové čižmy už dávno prestali byť typickým vybavením do zlého počasia. Oblasti, v ktorých vstupujú do hry, sú rovnako rozmanité ako samotné remeslo: napríklad v poľnohospodárstve. Pri spracovaní potravín sa tiež uprednostňujú klasické gumové čižmy. Pri práci s olejmi, kyselinami a chemikáliami sú súčasťou predpísaného vybavenia špeciálne čižmy.

Kedy sú potrebné bezpečnostné gumové čižmy S5?


Bezpečnostné gumové čižmy úrovne ochrany S5 ako Kore, sú dokonalým príkladom všestrannej ochrany.
Pred vlhkosťou chráni vodotesný plast alebo guma. Profilovaná, protišmyková a palivovo odolná podošva poskytuje odolnosť proti rozdrveniu. Zabezpečenie proti prepichnutiu je samozrejmosťou. Na ochranu prstov sa používa oceľová špička alebo ľahké špičky z hliníka alebo plastu. Stručne povedané: bezpečnostné gumové čižmy ponúkajú všetky vlastnosti S3 plus úplnu ochranu pred prienikom vody.

S5 neoprénové bezpečnostné čižmy Kore high značky Strauss

Bezpečnostné čižmy pre poľnohospodárstvo


Poľnohospodári často potrebujú špeciálne bezpečnostné čižmy, ktoré sú odolné voči mikroorganizmom, kyselinám, vápnu, zásadám, tekutému hnojivu, olejom, tukom, benzínu a výkalom. Bezpečnostné čižmy S5 Farmer sú presne tie pravé. Holenná časť, členok a päta sú vystužené, aby sa zabránilo zraneniu. Podrážka odpudzuje nečistoty a je protišmyková.

Bezpečnostné čižmy pre spracovanie potravín


Mäsiarstvo, mliekareň, spracovanie mäsa a rýb: V potravinárskych prevádzkach sa musí dodržiavať niekoľko vecí. Najvhodnejšie sú naše biele S4 bezpečnostné čižmy. Topánky sú výnimočne odolné voči olejom, tukom, kyselinám a zásadám. Podrážka spĺňa najvyššiu odolnosť proti pošmyknutiu a tiež odpudzuje špinu.

Bezpečnostné čižmy proti prerezaniu pre lesníctvo


Aj pre lesný sektor existujú špeciálne pracovné čižmy. SB lesnícke bezpečnostné čižmy Timberman III sú testované KWF a ideálne pre lesnícke práce. Dobrú alternatívu ponúka S2 lesnícka bezpečnostná obuv Alpin. Bezpečnostné čižmy odolné proti prerezaniu S2 pre lesníctvo, prirodzene tiež testovaná KWF a schválená FPA.

Ako rýchlo nájsť správne čižmy…


…so systémom filtrovania v online obchode Strauss. Tu môžete vopred filtrovať vlastnosti, ako je úroveň ochrany, farba alebo veľkosť. Preddefinovať tu možno aj šírku chodidla, vrchný materiál, vnútornú podšívku, materiál podrážky a špeciálne vlastnosti. Tak rýchlo a ľahko nájdete perfektnú obuv pre vaše potreby.

Prípadne použite náš praktický filter obuvi. Stačí pár kliknutí a získate zoznam vhodnej pracovnej obuvi, ktorá presne vyhovuje vašim požiadavkám.

Viac
Menej

Engelbert Strauss SK s.r.o.

Tel.
0232 441 795
Fax
0232 441 798
Všetky ceny plus poštovné pre objednávky s hodnotou tovaru nižšou ako 180,00 €.
Všetky ceny plus zákonná DPH plus poštovné pre objednávky s hodnotou tovaru nižšou ako 150,00 €.