Ponuka Produkty
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
4 / 4 položka
Bol dosiahnutý max. počet pre túto kategóriu!
Ak chcete pridať ďalšie, odstráňte z kategórie aspoň jednu položku.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
bol pridaný na porovnávací zoznam.
Pridať položku
Aby bolo možné porovnať výrobky, musia byť pridané do porovnávacieho zoznamu.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
Pánske | Dámske | Detské
Veľkosť
Farba
tried ochrany
8 položiek
ďalšie filtre
Obľúbenosť
8 položiek

PRACOVNÉ ČIŽMY
EN ISO 20347


• protišmykovosť
• plastové alebo gumové čižmy
• žiadne prenikanie vody

najlepšia protišmykovosť
a dokonalé odpruženie

Pracovné čižmy

Pracovné čižmy

Bezpečnostná trieda

Pracovné čižmy – ochrana do výšky členku


Pracovné čižmy sú dokonalým spoločníkom pre najrozmanitejšie požiadavky profesionálneho sveta. Chránia nohy – pred mokrom, pred chladom, pred špinou – alebo inými výzvami v pracovnom svete. Typickými predstaviteľmi sú gumové čižmy ako univerzálna obuv v mnohých zamestnaniach. Ale klasická „žltá“ pre stavebníctvo získava konkurenciu.

dryplexx nepremokavé a priedušné pracovné čižmy

Veľkosť, farba, materiál


- tri dôležité základné kamene na ceste k správnej pracovnej obuvi. Vo veľkostiach od 36 do 52 je v ponuke Strauss zastúpené všetko v obvyklej kvalite. K dispozícii sú dokonca aj špeciálne dámske pracovné čižmy. Aj vrchný materiál a farbu môžete vyberať v maximálnej miere. Náš praktický filter obuvi vás rýchlo a priamo dovedie k dokonalému modelu. Krok za krokom môžete požiadavky na obuv spresňovať. Profil, špeciálne vlastnosti, funkcia, hmotnosť – filtrovať je možné aj podľa príslušnej normy. Ďalšou praktickou alternatívou pri hľadaní dokonalej pracovnej obuvi je náš vyhľadávač topánok. Funguje ako digitálny poradca predaja. Položí vám pár jednoduchých otázok a na záver vám ponúkne sortiment pracovnej obuvi, ktorý presne vyhovuje vašim požiadavkám.

Triedy ochrany


Vlastnosti obuvi testovanej podľa normy sa líšia v závislosti od úrovne ochrany. Pracovná obuv značky Strauss je k dispozícii v triedach ochrany OB, O1, O2 a O4.

Základné požiadavky podľa EN ISO 20347: Možná otvorená oblasť päty, protišmyková úprava

Ako OB + uzatvorená oblasť päty, antistatické vlastnosti (A), schopnosť absorbovať energiu v oblasti päty (E)

Ako O1+ min. 60 minút bez vniknutia vody

Plastové alebo gumové čižmy do mokra, žiadny prienik vody, uzatvorená oblasť päty, antistatické vlastnosti (A), schopnosť absorbovať energiu v oblasti päty (E)

Ako O2 + navyše úplná nepremokavosť vďaka membráne

Množstvo našich modelov pracovnej obuvi O2 je nad rámec požiadaviek normy vybavených funkčnou membránou dryplexx®. Vďaka trvalej a spoľahlivej ochrane pred prienikom vody je obuv O2 svojimi vlastnosťami porovnateľná s pracovnou obuvou triedy O6.

Pracovných čižiem OB sú perfektné pre vnútorné použitie. Zásadná je odolnosť proti šmyku. V závislosti od pracovného prostredia môžu byť na najnižšej úrovni ochrany splnené aj ďalšie podmienky.

Koža zohráva v bezpečnostných čižmách osobitnú úlohu


Ochrana proti vlhkosti


Vodotesnosť hrá pri hľadaní pracovných čižiem zásadnú úlohu. Preto sú čižmy z PVC, neoprénu a gumy v kategórii pracovnej obuvi často na vrchole rebríčka. Pre výber vhodných pracovných čižiem je rozhodujúce používanie, prevládajúce podmienky a osobné požiadavky nositeľa.

Koža chráni pred vodou
Nepremokavé kožené pracovné čižmy

Pracovné čižmy podľa EN ISO 20347


Norma EN ISO 20347 je zvláštna norma pre pracovná obuv . Základnou požiadavkou tejto európskej normy je protišmykovosť. Ochranná špička nie je povinná. Pracovná obuv a pracovné čižmy sú perfektnou voľbou pre všetky oblasti, ktoré naliehavo vyžadujú protišmykovosť a odpruženie, ale žiadnu ochranu pred mechanickou záťažou.

Pracovné čižmy je možné využiť mnohými spôsobmi


Špeciálne použitie: poľnohospodárstvo

Mokro, chlad, špina, kal – stajňa, dvor, pole: Takmer žiadna iná oblasť nevyžaduje od ľudí a materiálov takú flexibilitu. Pracovné čižmy sú neoddeliteľnou súčasťou poľnohospodárstva. Sára musí byť vysoká, materiál necitlivý. Ale už to nemusí byť typická žltá guma. Neoprénových čižiem pribúda. O4 neoprénové špeciálne pracovné čižmy Fides sú parádnou ukážkou flexibility v rôznych prostrediach.
Vrchný materiál z priedušného neoprénu odoláva až - 20 °C a je 100 % vodotesný. Priľnavá, protišmyková spodná konštrukcia je výnimočne odolná voči kalu, hnojivám a čistiacim prostriedkom. Ale aj keď nároky na pracovné čižmy nie sú také veľké: Niektoré faktory by ste si mali pred kúpou bezpodmienečne objasniť.

Gumové čižmy na použitie v chlade

V závislosti od zamestnania sa na zimu odporúčajú podšité pracovné čižmy. Tiež ponožky do čižiem sú dobrým riešením pre viac tepla v gumových čižmách. Naše odporúčanie pre používanie ponožiek do čižiem: Vyberte si ponožky podľa veľkosti obuvi, čižmy si objednajte o číslo väčšie!

Pracovné čižmy pre spracovanie potravín

OB špeciálne pracovné čižmy (k dispozícii pre mužov a ženy) sú gumové čižmy, špeciálne pre potravinárske prevádzky.
Päta a priehlavok sú vystužené, podrážka odpudzuje nečistoty a je výnimočne odolná voči olejom, tukom, kyselinám a zásadám. Najmä zamestnanci v potravinárskom priemysle, v mliekarňach a v spracovaní mäsa a rýb často nosia biele gumové čižmy. Tomuto nepretržitému používaní by samozrejme mal zodpovedať aj pocit pohodlia pri nosení. Špeciálne pracovné čižmy pre ženy sú vybavené pohodlným klinovým podpätkom. Výšku sáry pánskych modelov je možné skrátiť na 26 cm. Plus pre väčšie pohodlie v pracovných gumových čižmách. Základná trieda OB pre pracovnú obuv je v ponuke engelberta strauss rozšírená o pracovné čižmyy s úrovňou ochrany O4 – vo verzii II špeciálna norma pre celogumovú obuv alebo celopolymerovú obuv.

Pracovné čižmy O4

Pracovné čižmy najnovšej triedy: úroveň ochrany O4 II reguluje vlastnosti polymérových topánok bez ochrany prstov. Vysoká sára, vodotesný vrchný materiál – v triede O4 sú iba pracovné gumené čižmy/čižmy z plastu.

Neoprénové špeciálne čižmy Fides sú skvelým príkladom pracovných gumových čižiem, ktoré sú pohodlné a robustné zároveň.
Antistatické a absorpcia energie v oblasti päty, to je predpísané pre všetky modely O4.

Viac
Menej

Engelbert Strauss SK s.r.o.

Tel.
0232 441 795
Fax
0232 441 798
Všetky ceny plus zákonná DPH