Ponuka Produkty
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
4 / 4 položka
Bol dosiahnutý max. počet pre túto kategóriu!
Ak chcete pridať ďalšie, odstráňte z kategórie aspoň jednu položku.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
bol pridaný na porovnávací zoznam.
Pridať položku
Aby bolo možné porovnať výrobky, musia byť pridané do porovnávacieho zoznamu.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
Pánske | Dámske | Detské
Veľkosť
Farba
tried ochrany
53 položiek
ďalšie filtre
Obľúbenosť
53 položiek

BEZPEČNOSTNÁ OBUV S3


sú testované podľa EN ISO 20345 a spĺňajú tieto kritériá:

• ochranná špička z hliníka, plastu alebo ocele
• podrážka odolná proti prepichnutiu
• antistatické vlastnosti (A)
• profilovaná podošva
• dodatočne možné: odolnosť podrážky voči palivu (FO)

• protišmykovosť
• uzatvorená oblasť päty
• kapacita absorpcie energie v oblasti päty (E)
• žiadne prenikanie vody max. 60 min.

Bezpečnostné triedy obsiahnuté v norme:


S3
S oceľovou podrážkou a nepremokavosťou

S3L
Ako S3, navyše s textilnou podrážkou odolnou proti prepichnutiu podľa štandardnej požiadavky (testované s klincom s ⌀ 4,5 mm).

S3S
Ako S3, s textilnou podrážkou odolnou proti prepichnutiu podľa vyššej požiadavky (testované s klincom s ⌀ 3,0 mm).

Dôležité: Obuv S7 je porovnateľná s obuvou S3, ktorá je navyše vybavená membránou s ochranou proti poveternostným vplyvom (napr. dryplexx®).

Bezpečnostná obuv S3

BEZPEČNOSTNÁ OBUV S3

Bezpečnostná trieda

Oveľa viac nie je možné: bezpečnostná obuv S3


Na stavbe stačí krátka chvíľka nepozornosti a tabuľa skla sa rozletí na tisíc kúskov na podlahu. Veľká hmotnosť neohrozuje nohy iba zhora, ale treba starostlivo zvážiť každý krok. Keď hrozí nebezpečenstvo zhora aj zdola, je lepšie nosiť bezpečnostnú obuv S3.

Tieto topánky ponúkajú ochranu pracovnej obuvi z nižších bezpečnostných tried a majú tiež podrážku odolnú proti prepichnutiu. Používajú sa pritom buď odolné oceľové vložky alebo pružné textilné medzipodošvy. V prípade obuvi S3 podľa EN ISO 20345:2022 je už na základe označenia jasné, či ide o kovovú alebo textilnú ochranu proti prepichnutiu. V prípade textilnej ochrany proti prepichnutiu sa okrem toho rozlišuje, do akej miery vložka chráni pred prienikom ostrých predmetov.

S3 bezpečnostná obuv: Pracovná obuv s ochrannou špičkou vo všetkých farbách, veľkostiach a tvaroch.
S3 bezpečnostná obuv: Pracovná obuv s kovovou ochranou proti prepichnutiu
S3 bezpečnostná obuv: Pracovná obuv s ochrannou špičkou vo všetkých farbách, veľkostiach a tvaroch.
S3L bezpečnostná obuv: s textilnou ochranou proti prepichnutiu podľa štandardnej požiadavky
S3 bezpečnostná obuv: Pracovná obuv s ochrannou špičkou vo všetkých farbách, veľkostiach a tvaroch.
S3S bezpečnostná obuv: s textilnou ochranou proti prepichnutiu podľa vyššej požiadavky

Rozdiel spočíva v priemere testovacieho klinca, ktorý pôsobil tlakom na textilnú podrážku odolnú proti prepichnutiu. Vzhľadom na menší priemer klinca (3,5 mm) dochádza k vyššiemu tlaku, v dôsledku čoho možno definovať vyššiu ochranu proti prepichnutiu (vyššia požiadavka) ako v prípade väčšieho priemeru klinca (základná požiadavka).

Bezpečnostná obuv S3 v dôsledku toho poskytuje komplexnú ochranu: v súlade s normou EN ISO 20345 poskytuje ochranu proti prepichnutiu vďaka uzatvorenej oblasti päty, absorbuje energiu v oblasti päty (E), má ochrannú špičku a protišmykovú podrážku. Okrem toho je vybavená nepremokavým vrchným materiálom (najmenej na 60 minút) a podrážka je antistatická a tiež profilovaná.

Podrážka odolná voči palivu je podľa EN ISO 20345:2022 len voliteľná dodatočná požiadavka – väčšina obuvi S3 Strauss však napriek tomu túto požiadavku spĺňa.

Stručne povedané: neporaziteľná bezpečnosť.

Bezpečnostná obuv S3 značky Strauss je vybavená premyslenými bezpečnostnými funkciami, ale nie je ani zďaleka taká masívna, ako by ste predpokladali. Mnoho modelov, ako napríklad tieto S3 bezpečnostné poltopánky Thyone spracované bez švov, preto majú športovo moderný vzhľad tenisiek. Nielen dobre vyzerajú, ale poltopánky sú aj mimoriadne pohodlné na nosenie a relatívne ľahké. Okrem bezpečnostnej obuvi S3 sa môžete samozrejme rozhodnúť aj pre klasický spôsob: Bezpečnostná obuv (mid) a bezpečnostné čižmy.

Noha je chránená dookola až po členok vďaka kvalitným a robustným koženým a textilným povrchom. Navyše je obuv extrémne odolná a príjemne ľahko ošetrovateľná. Ale či už bezpečnostná obuv vyzerá športovo alebo klasicky, nikdy sa neomrzí. To zaisťuje v neposlednom rade obrovská škála farieb, ktorá ďaleko presahuje konvenčnú čiernu. Hľadáte športové šnurovacie čižmy S3 v „enciánovej modrej“ alebo poltopánky vo farbe „orech/obilie“? Žiaden problém!

Vodotesnosť a priedušnosť: Najlepší celodenný komfort


Vodoodolná bezpečnostná obuv s membránou engelbert strauss dryplexx

Keďže tu býva horúco, dôležitým faktorom je aj potenie. Veľká časť našej bezpečnostnej obuvi S3 je vybavená membránou dryplexx®. Veľkou výhodou je trvalá ochrana proti prenikaniu vody. Obuv S3 s membránou proti poveternostným vplyvom je tak svojimi vlastnosťami porovnateľná s Bezpečnostná obuv S7 podľa najnovšej normy EN ISO 20345:2022. Okrem toho je obuv aj mimoriadne priedušná. To zaručuje príjemný pocit z nosenia počas celého dňa a dôkladne suché nohy.

Pri prácach, ktoré vyžadujú ochranu pred elektrostatickým nábojom, by ste mali bezpodmienečne dbať na to, aby bola vaša obuv vybavená ESD.

S3 bezpečnostná obuv je na stavenisku doma


Bezpečnostná obuv S3 príde na rad vždy, keď ide do tuhého. A najmä na stavenisku číha nebezpečenstvo všade: okolo ležiace klince, odstávajúce podpery, padajúci stavebný materiál a ťažká technika. Robustná bezpečnostná obuv podľa DIN EN ISO 20345 je tu rovnako dôležitá ako ochranná prilba, pretože vždy platí: „Safety First“!

Nepremokavosť a priedušnosť: dokonalé pohodlie po celý deň

Pretože tu býva horúco, je aj pot dôležitou otázkou. Mnohé z našich S3 bezpečnostné topánky sú vybavené membránou dryplexx®. Veľkou výhodou je trvalá ochrana pred prienikom vody. Obuv S3 s membránou s ochranou proti poveternostným vplyvom je vďaka tomu svojimi vlastnosťami porovnateľná s bezpečnostnou obuvou S7 podľa najnovšej normy EN ISO 20345:2022. Okrem toho je obuv mimoriadne priedušná. To zaisťuje pohodlné nosenie a suché nohy po celý deň.

Bezpečne napriek chladu


Bezpečnostná obuv S3 žiari najmä vonku. Svoje prednosti predvádza profilovaná podrážka. Či už na štrku, šmykľavom lesnom povrchu alebo na zľadovatených cestách – obuv vždy zaisťuje maximálnu priľnavosť. A každý, kto potrebuje pracovnú obuv na zimu, je tu na správnom mieste. Vďaka robustnej konštrukcii je bezpečnostná obuv S3 navrhnutá tak, aby bola teplejšia. Ale keď príde tuhý mráz, pomôže najmä obuv S3 s dodatočnou izoláciou CI proti chladu, napr. model Canopus engelbert strauss.

S3 bezpečnostná obuv značky engelbert strauss

Stredné modely a bezpečnostné čižmy vás dlho udržia v teple, dokonca aj keď je vonkajšia teplota -17 °C, klesajú teploty vo vnútri len veľmi pomaly. Naopak, každý, kto musí veľa pracovať s horúcimi povrchmi až do 150 °C, potrebuje čižmy, ktoré tejto práci zodpovedajú. Požadujte dobrú tepelnú izoláciu HI. Pracovná obuv bez problémov vydrží vysoké teploty až po dobu 30 minút.

Práca na širokej nohe


Čím je konštrukcia obuvi tuhšia, tým môže byť za určitých okolností pre prsty na nohách tesnejšia, pretože topánka je takmer nepoddajná. Čo u športovej obuvi ešte kompenzujú pružné materiály, to môže u bezpečnostnej obuvi rýchlo viesť k problémom a spôsobovať nesprávne postavenie nôh. Pre široké chodidlá preto ponúkame bezpečnostnú obuv S3 s takzvanou šírkou chodidla 12 cm. Široký strih poskytuje dostatok priestoru a absolútnu voľnosť prstov. Pre nohy, ktoré sú nielen široké, ale aj mimoriadne veľké, je naša bezpečnostná obuv k dispozícii dokonca až do veľkosti 52. Pre ešte väčšie pohodlie sú mnohé z našich bezpečnostných čižiem a bezpečnostných poltopánok S3 certifikované podľa normy DGUV 112 – 191. Vďaka tomu sú vhodné pre ortopedické vložky. Takto sa chceme uistiť, že pre každú nohu skutočne existuje pohodlná a robustná ochrana S3.

Jedna trieda bezpečnosti, najrôznejšia bezpečnostná obuv


V závislosti od účelu, ročného obdobia a osobných predstáv existuje len v kategórii bezpečnosti S3 nespočetné množstvo možností pre mužov a ženy. Či už ide o neformálnu bezpečnostnú obuv v štýle tenisiek s otočným zapínaním, robustnú bezpečnostnú obuv v strednej verzii so šírkou chodidla 12 cm alebo hrubú bezpečnostnú obuv na zimu – značka engelbert strauss vám, okrem profesionálneho pracovného oblečenia, ponúka presne tú správnu pracovnú obuv pre vaše potreby.

Viac
Menej

Engelbert Strauss SK s.r.o.

Tel.
0232 441 795
Fax
0232 441 798
Všetky ceny plus zákonná DPH