Ponuka Produkty
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
4 / 4 položka
Bol dosiahnutý max. počet pre túto kategóriu!
Ak chcete pridať ďalšie, odstráňte z kategórie aspoň jednu položku.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
bol pridaný na porovnávací zoznam.
Pridať položku
Aby bolo možné porovnať výrobky, musia byť pridané do porovnávacieho zoznamu.
Porovnávacie zoznamy
Porovnanie výrobkov
Pánske | Dámske | Detské
Veľkosť
Farba
tried ochrany
41 položiek
ďalšie filtre
Obľúbenosť
41 položiek

BEZPEČNOSTNÉ ČIŽMY S3


sú testované podľa EN ISO 20345 a splňajú tieto kritériá:

• ochranná špička z hliníka, plastu alebo ocele
• podrážka odolná proti prepichnutiu
• antistatické vlastnosti (A)
• profilovaná podošva
• dodatočne možné: odolnosť podrážky voči palivu (FO)

• protišmykovosť
• uzatvorená oblasť päty
• kapacita absorpcie energie v oblasti päty (E)
• žiadne prenikanie vody max. 60 min.

Bezpečnostné triedy obsiahnuté v norme:


S3
S oceľovou podrážkou a nepremokavosťou

S3L
Ako S3, navyše s textilnou podrážkou odolnou proti prepichnutiu podľa štandardnej požiadavky (testované s klincom s ⌀ 4,5 mm).

S3S
Ako S3, s textilnou podrážkou odolnou proti prepichnutiu podľa vyššej požiadavky (testované s klincom s ⌀ 3,0 mm).

ideálne pre ťažké práce
v exteriéri aj interiéri

Bezpečnostné čižmy S3 značky engelbert strauss

Bezpečnostné čižmy S3


Bezpečnostná trieda

Bezpečnostné čižmy S3 – najlepšia voľba pre staveniská


Bezpečnostné čižmy S3 ponúkajú perfektný všestranný balík ochrany pre všetky outdoorové aktivity. Obuv S3 je prvou voľbou predovšetkým na stavbách.

Obuv vybavená ochranou S3 dookola, ochrannou špičkou, podrážkou odolnou proti prepichnutiu a pohodlnou podšívkou, je ideálnym spoločníkom v chladných dňoch.

Podrážka na bezpečnostných čižmách S3 značky Strauss

Všetky bezpečnostné topánky testované podľa EN ISO 20345 a bezpečnostné čižmy kategórie S3 spĺňajú tieto základné požiadavky:

  • Odolnosť proti pošmyknutiu
  • Ochranná špička z ocele, hliníka alebo plastu
  • podrážka odolná proti prepichnutiu (P)
  • uzatvorená oblasť päty
  • antistatické vlastnosti (A)
  • kapacita absorpcie energie v oblasti päty (E)
  • min. 60 minút bez vniknutia vody
  • profilovaná podošva

V závislosti od modelu majú čižmy S3 okrem balíka ochrany S3 aj ďalšie funkcie.

Ochrana S3 a maximálna protišmykovosť


Mokré podlahy, hladké povrchy – téma nebezpečenstva pošmyknutia je aktuálna najmä v zime. Bezpečnostná obuv S3 by preto mala ponúkať nielen mechanickú bezpečnosť, ale tiež chrániť pred zraneniami spôsobenými pádmi. Je potrebná protišmyková podrážka so samočistiacim profilom. Na dosiahnutie protišmykovosti podošvy je rozhodujúca kombinácia materiálu a profilu.

Na testovanie bezpečnosti proti pošmyknutiu podľa EN ISO 20344-20347 sa topánka upína do rôznych polôh v meracom zariadení a potom sa vedie cez zodpovedajúce testovacie podlahy. Takto zistená hodnota sa nazýva koeficient trenia. Testuje sa na keramickej dlažbe s čistiacim prostriedkom Okrem toho možno obuv otestovať aj na glyceríne. Po splnení oboch testov získajú čižmy potvrdenie o najvyššej úrovni protišmykovosti SR a môžu byť príslušne označené.

SR = najvyššia certifikovaná protišmykovosť (porovnateľná s označením SRC podľa EN ISO 20345: 2011)

CI – zimná elita S3 pre komfortnú ochranu a teplo


Zimné staveniská sú osobitnou výzvou pre ľudí a materiál. Ochrana tela pred vniknutím chladu – to je hlavná úloha praktického pracovného oblečenia. Tri oblasti vyžadujú osobitnú ochranu, najmä pri teplotách pod -5 °C: tvár, ruky a nohy. Pre nohy ponúkajú dokonalú izoláciu a pohodlie bezpečnostné čižmy so spodnou konštrukciou s izoláciou proti chladu (CI) a teplou vnútornou podšívkou.

Bezpečnostné čižmy S3 Okomu značky engelbert strauss sú perfektným blokátorom chladu CI. Zimné čižmy z kvalitnej nubukovej kože sú k dispozícii v troch vyhotoveniach: ako bezpečnostná obuv S3 (do výšky členku), ako bezpečnostné čižmy S3 s výškou sáry 24 cm a šnurovaním, a nazúvacie bezpečnostné čižmy S3. Hlboký profil je ideálny na použitie na ľade a snehu. Všetky tri verzie sú k dispozícii v čiernej a hnedej farbe.

Zimné bezpečnostné čižmy S3 Okomu značky engelbert strauss

Bezpečnostná obuv S3 – skutoční odborníci na ochranu proti vlhkosti


Bezpečnostná obuv a čižmy triedy ochrany S3 musí byť vodotesné najmenej 60 minút. Kvalitný vrchný materiál a použitie membrán ponúka spoľahlivú ochranu pred vlhkosťou. Aby ochranný účinok dlho vydržal, je potrebné mimoriadne silne namáhanú bezpečnostnú obuv S3 zodpovedajúcim spôsobom ošetrovať.

Ošetrovanie obuvi


Väčšina našej bezpečnostnej obuvi S3 je vybavená funkčnou membránou dryplexx. Aby bola funkcia membrány dlhodobo neporušená, je nutné modely pravidelne impregnovať – najlepšie už pred prvým nosením! Samozrejme, môžete impregnovať aj obuv, ktorá žiadnu vodotesnú membránu nemá. Vďaka tomu síce nebudú rovnako nepremokavé, ale pomôže to povrchu lepšie odvádzať vlhkosť.

vodotesné a priedušné pracovné čižmy s membránou dryplexx

Správna starostlivosť o obuv závisí predovšetkým od vrchného materiálu. U koženej obuvi odporúčame hrubé nečistoty a prach odstrániť priamo kefou. Takisto aj zostatky vody alebo snehu by ste mali vždy okamžite odstrániť, kým je obuv ešte vlhká. Pre veľmi používanú bezpečnostnú obuv S3 odporúčame náš e.s. tuk na kožu. Rýchlo preniká do kože, impregnuje, udržuje vrchný materiál vláčny a pôsobí vodoodpudivo.

Rovnako dôležité ako správne čistenie a impregnácia ochranných čižiem je ich sušenie. Dôležitá poznámka: Nikdy sa nepokúšajte urýchliť sušenie vašej pracovnej obuvi na ohrievači alebo v rúre. Materiál trpí, najmä kožená obuv rýchlo tvrdne a láme sa. Namiesto toho obuv vypchajte novinami. Na dobre vetranom mieste pri izbovej teplote vlhkosť šetrne zmizne. Špeciálny sušič obuvi je tiež dobrým spôsobom sušenia obuvi pri 37 °C spôsobom, ktorý je šetrný k materiálu. Zodpovedajúci model je naša sušička na rukavice a topánky Compact.

Robustné a presne padnúce


Naše čižmy S3 sa dodávajú v mnohých veľkostiach. Nad rámec modelov ponúkame bezpečnostné čižmy vo veľkosti 37 až 50 . Uvedený Okomu ako príklad je k dispozícii od veľkosti 37, a preto je ideálny aj pre ženy. Nasledujúca bezpečnostné obuv a bezpečnostné čižmy sú k dispozícii až do veľkosti 50

e.s. bezpečnostné čižmy S3 Okomu high

e.s. bezpečnostné čižmy S3 Canopus

e.s. bezpečnostné čižmy S3 Apodis high

Obuv vybavená ochranou S3 dookola, ochrannou špičkou, podrážkou odolnou proti prepichnutiu a pohodlnou podšívkou, je ideálnym spoločníkom v chladných dňoch.

Tip: Dokonalá pracovná obuv by mala ponúkať teplo A klimatický komfort. Priedušná vnútorná podšívka a/alebo použitie membrán sú rozhodujúce pre dobrý pocit v topánke. Priedušné čižmy však fungujú iba s funkčnými ponožkami . Bavlnené ponožky udržujú vlhkosť. Funkčné ponožky naopak odvádzajú vlhkosť von, preč od chodidla. Jedine tak dosiahnete príjemnú klímu v nohách.

Viac
Menej

Engelbert Strauss SK s.r.o.

Tel.
0232 441 795
Fax
0232 441 798
Všetky ceny plus poštovné pre objednávky s hodnotou tovaru nižšou ako 180,00 €.
Všetky ceny plus zákonná DPH plus poštovné pre objednávky s hodnotou tovaru nižšou ako 150,00 €.